دات نت نیوک
X

تقویت کننده آنتن موبایل یا ریپیتر چیست ؟

ریپیتر : ریپیتر یک دستگاه یا آمپلی فایر آنالوگ می باشد که سیگنالهای رادیویی را در باند فرکانسی تلفنهای همراه ازBTS دریافت و آن را تقویت می کند و عمدتا در سیگنالینگ تغییری ايجاد نميكند  . 

یک تقویت کننده آنتن موبایل در نگاه اول  از دو  مورد حائز اهمیت می باشد :

  1. گین دستگاه
  2. توان دستگاه

        - گین دستگاه عبارت است از میزان تقویت سیگنال خروجی نسبت به سیگنال ورودی  یا به زبان ساده می توان گفت در حالت نرمال بدون در نظر گرفتن توان ریپیتر سیگنال خروجی حاصل جمعی از سیگنال ورودی به اضافه گین دستگاه می باشد که معمولا این عدد بین 95db  تا  105db  است ، البته در این معادله خروجي دستگاه از تقویت کننده آنتن موبایل  بيشتر نخواهد شد.

        -  توان ریپیتر در دو مسیر Uplink   و Downlink   متفاوت می باشد و معمولا توان نامی تقویت کننده آنتن موبایل برمبنای توان Downlink  نام گذاری می شود ، توان ریپیتر در زبان ساده عبارت است از گین مفید دستگاه که این گین مشخص می کند که خروجی دستگاه در توانهای مثبت تا چه میزان قابل افزایش می باشد یا به عبارت دیگر توان ریپیتر درحالت ماکزیمم چند dbm   خواهد بودکه این عدد به صورت معادل و به وات بیان می شود.

طریقه نصب تقویت آنتن موبایل

 

طریقه نصب تقویت آنتن موبایل، زمانی که تصمیم به نصب یک سیستم تقویت آنتن موبایل میگیرید باید نکاتی را رعایت کنید که به اختصار به آن نکات میپردازیم.طریقه نصب تقویت آنتن موبایل اولین و مهمترین فاکتور در نصب و استفاده از تقویت آنتن موبایل وجود دارد طراحی و جانمایی آنتن ها میباشد.همانطور که میدانید یک پکیج کامل تقویت آنتن موبایل شامل آنتن بیرونی آنتن داخلی کابل کانکتورها و دستگاه تقویت آنتن موبایل میباشد.

مرحله اول

در مرحله اول میبایست جایی مناسب برای آنتن بیرونی سیستم تقویت کننده موبایل پیدا کنید مکان مناسب جایی است که سیگنال دریافتی شما توان قابل قبولی داشته باشد و مکالمه در آن نقطه بدون مشکل برقرار شود. اندازه گیری این توان با نرم افزار هایی که در این ضمینه موجود است قابل اندازه گیری میباشد.

مرحله دوم

مرحله دوم ، مسیر کابل از مکان دریافت سیگنال تا محل پوشش آنتن موبایل میبایست به دقت انتخاب شود سعی کنید کوتاهترین مسیر را انتخاب کنید چرا که سیگنال در کابل افت میکند و این اتلاف در کابل باعث میشود توان کمتری از سیگنال به دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل برسد.

مرحله سوم

مرحله سوم ، پس از نصب کانکتور ها بر روی کابل مکان مناسبی جهت نصب آنتن داخلی پیدا کنید که این مکان با توجه به نقطه انتشار آنتن انتخاب میشود تا در نهایت پوشش مناسبی برای تقویت انتن موبایل ایجاد کنید دستگاه تقویت کننده آنتن موبایل بر اساس توان سیگنال ورودی و متراژ مکان مورد نظر جهت تقویت آنتن موبایل انتخاب میشود

 

همچنین شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات تقویت کننده آنتن موبایل شرکت برین با کارشناسان ما در تماس باشید.